Podziękowania dla Pana Pavla Sokolova z USA 1 lutego 2023

Chcielibyśmy złożyć serdeczne podziękowania dla Pana Pavla Sokolova z USA za wsparcie podopiecznych Fundacji R.A. Dzięki otrzymanej pomocy możemy pokryć miesięczny koszt najmu mieszkania oraz zapewnić wyżywienie dla rodziny uchodźców z Ukrainy przebywającej w Białymstoku od marca 2022 r. Jest na niezmiernie miło, że pomimo tysięcy dzielących nas kilometrów, pamięć o ludziach dotkniętych przez wojnę nie gaśnie. Razem możemy więcej!
We would like to thank wholeheartedly Mr. Sokolov from the USA for his support to the beneficiaries of the R.A. Foundation. Due to received help, we are able to cover the monthly cost of rent and to provide food to the refugee family from the Ukraine, which resides in Białystok since March 2022. It is always a great pleasure to know that, despite thousands of miles between us, those who suffered from war are never forgotten. United we stand!