Aktualności

Pomoc Ukrainie 2 marca 2022

Nie pozostając obojętnym na wydarzenia, które mają miejsce na Ukrainie Fundacja R.A. pod egidą Konsulatu Wielkiego Księstwa Luksemburga w Białymstoku zorganizowała akcję mającą na celu pomoc materialną, medyczną i prawną Ukraińcom.

Wraz z wolontariuszami Fundacji R.A. organizujemy zakup niezbędnych artykułów, o jakie zwracają się osoby z Ukrainy oraz szpital wojenny (opatrunki medyczne, leki, ręczniki, śpiwory, niezbędne urządzenia elektroniczne). Paczki zostaną dostarczone do Centrum Aktywności Społecznej (prowadzonego przez Miasto Białystok) i trafią do ukraińskich miast. 

Ponadto „Robert, Adam Fundacja” wynajmie 5 mieszkań w Białymstoku, gdzie przez okres co najmniej 6 miesięcy będą mogli zatrzymać się uchodźcy. Rodziny otrzymają od nas niezbędne wyposażenie, pożywienie, artykuły higieniczne, medyczne oraz pomoc w zakresie prawnym, jak i w znalezieniu pracy, czy przedszkoli dla dzieci. Zależy nam na pomocy długofalowej, aby osoby z terenów objętych wojną otrzymały namiastkę spokoju. W Fundacji R.A. uruchomimy również punkt pomocy prawnej, gdzie uchodźcy otrzymają indywidualne wsparcie. Przy ulicy Lipowej 24 od dnia 5 marca 2022 roku będzie trwała zbiórka niezbędnych artykułów.

Nasze dalsze działania będziemy dostosowywać do aktualnej sytuacji.