Aktualności

24.02.2022 24 lutego 2023

Od rozpoczęcia działań wojennych na terytorium Ukrainy, działająca od 2015 roku, Fundacja R.A. zajęła się świadczeniem kompleksowej pomocy uchodźcom przybyłym do naszego kraju. Od marca 2022 r. wynajmujemy mieszkania, które bezpłatnie udostępniamy uchodźcom znajdującym się w Białymstoku. Naszym beneficjentom zapewniamy meble, urządzenia AGD i RTV, jedzenie, środki higieniczne, a także opiekę zdrowotną. Chcemy zagwarantować osobom z obszaru dotkniętego działaniami wojennymi bezpieczeństwo i stworzyć warunki godnej egzystencji w naszym kraju. Łącznie wynajęliśmy 55 mieszkań, w których blisko 200 osób znalazło schronienie.

Ponadto wspieramy aktywność Ukraińców na rynku pracy, organizujemy kursy nauki języka polskiego dla dorosłych, a także imprezy integracyjne dla dzieci i młodzieży. W tym roku udało nam się między innymi przygotować spotkanie z okazji Dnia Dziecka, jak również wizytę Św. Mikołaja z Laponii, w których udział wzięli nasi najmłodsi podopieczni.

Koszty świadczonej przez nas pomocy są niezwykle wysokie. Nasza praca nie byłaby więc możliwa bez udziału darczyńców wrażliwych na krzywdę i cierpienie innych osób. Dzięki ogromnej pomocy przedsiębiorstw, jak i osób fizycznych dalej możemy otaczać opieką obywateli Ukrainy. W większości naszymi beneficjentami są matki z małymi dziećmi, a także osoby starsze, którym udało się przedostać przez granicę i dotrzeć do Polski.

Dziękujemy wszystkim osobom, które dotychczas wsparły naszą działalność.